ПІДСУМКИ


Фраза “Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer” використовується в онлайновій довідці Microsoft Word. Фраза справляє враження осмисленої латинської приказки. Насправді ж вона не має змісту.

ДОДАТКОВІ ВІДОМОСТІ


Хоча фраза й нісенітна, вона має давню історію. Ця фраза впродовж багатьох сторіч використовувалася друкарями для демонстрації найбільш відмітних особливостей своїх шрифтів. Вона використовувалася тому, що символи формують складні комбінації межсимвольних проміжків та символів, які щонайкраще демонструють товщину, форму та інші властивості даного накреслення.

У номері за 1994 рік журналу “Before & After” з’ясовано, що фраза “Lorem ipsum …” походить із трактату Цицерона de Finibus Bonorum et Malorum(Про межі добра та зла) з теорії етики, написаного латинською в 45 році до нашої ери. Перекручену фразу “Lorem ipsum …” узято з тексту “Neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit …”, що переводиться як “Ніхто не любить свій біль, ніхто не шукає його й ніхто не хоче його мати. Просто тому, що це біль…”.

У шістнадцятому столітті друкарі поступово пристосували текст Цицерона як приклад друку. Відтоді цей схожий на латинський текст став стандартом у друкарській промисловості для демонстрації шрифтів. До появи електронної публікації дизайнери імпровізували в роботі над макетами, зображуючи текст за допомогою хвилястих ліній. З появою самоклейких наклейок з надрукованим текстом “Lorem ipsum” з’явився